Nelly Ailesi

Sevgili Sen;

Önce annemizi mutlu etmek için yola çıktık, şimdi tüm dünya kadınlarını mutlu etmek için çalışıyoruz. Herşeye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir dünyada neden büyük beden giyen kadınların kendini mutlu edeceği kıyafetleri bulmanın bu kadar zor olduğunu önce annemiz kendisi için alışveriş yapamadığında gördük ve modanın adil olmadığı bir dünyada yaşadığımızı anladık. Hem rahat hem şık olmak neden bu kadar zordu?

Türkiye’de 42 beden ve üstü giyen kadınların oranı %55 , Amerika’da ise %67 iken; 0 beden olmayı değil bedeniyle barışık olmayı seçen kadınlara sunulan seçenekler neden bu kadar kısıtlı ve kasvetliydi? Tüm kadınlara aynı derecede stil, kalite ve hatta saygı duyulmadığı ortadaydı. Anlamak için önce nedenleri sorduk kendimize ve sonra da nasılları? Görmek istediğimiz değişimi nasıl başlatırız? Nasıl 0 beden giyen kadınla, 42 beden ve üzeri giyen kadınlara aynı standartları sunabiliriz. Moda denince akla gelen; modayı betimleme de kullanılan imgeler yüzünden oluşan güzellik standartları artık yok olacak dediğimizde bunu hayal olarak görenlerde oldu.

Bununla da yetinmedik; markaların tüketim çılgınlığı yaratma eylemlerine karşın duruşumuzu, eskimeyen en yüksek kalitedeki kumaşları kullanarak gösterdik. Mutlu eden ve ihtiyacı karşılayan tasarımlar yaparak sunduğumuz değeri müşterinin deneyimleyerek hissetmesini sağladık.

Daha bitmedi – yeni başlıyoruz ve söz veriyoruz tüm dünya kadınlarını mutlu edene kadar inandıklarımızdan bir an bile vazgeçmeden çalışmaya devam edeceğiz.

Neslihan & Çisem.